Biuletyn
Informacji Publicznej
Kontakt
Publiczna Szkoła Podstawowa
w Starych Budkowicach
Dziś jest: poniedziałek, 14-10-2019, Imieniny: Alany, Damiana, Liwii

Policjanci rozmawiają o ...

    Celem spotkania było przedstawienie zjawiska uzależnienia, od substancji psychoaktywnych, psychotropowych wśród młodzieży oraz negatywnych skutków oddziałujących na ich życie i zdrowie. Policjantki rozmawiały z zebranymi na temat narkotyków, dopalaczy i ich wpływem na młodzież. Spotkanie idealnie zakończyło realizowany, w szkole program profilaktyczny „Pomyśl zanim spróbujesz”.
   W trakcie rozmowy funkcjonariuszki przybliżyły rodzicom, w praktyce rozpoznawanie dopalaczy oraz narkotyków i przedmiotów służących do ich przechowywania. Policjantki do tego celu użyły specjalistycznej walizki profilaktycznej. Każdy z rodziców i nauczycieli miał możliwość zapoznać się z jej zawartością.
   Policjantki omówiły zagrożenie nie tylko związane z uzależnieniem, ale także o niebezpiecznej możliwości pozyskiwania i dystrybucji środków odurzających, za pośrednictwem internetu. Zwróciły też zebranym uwagę o wysokiej świadomości na ten temat młodych ludzi. Poruszyły również tematykę związaną z odpowiedzialnością karną nieletnich.
   W trakcie spotkania uczestnikom wręczono ulotki „Porady dla rodziców”, w których zamieszczono 7 ważnych zasad postępowania profilaktycznego rodziców wobec dzieci i młodzieży.
   Dzięki takim spotkaniom nie tylko wzrasta wiedza, ale także świadomość nauczycieli, rodziców na temat narkotyków i uzależnień przez młode osoby.

Katarzyna Kuliczkowska

 

 

1.jpeg 10.jpeg 11.jpeg 12.jpeg 13.jpeg 14.jpeg 15.jpeg 16.jpeg 17.jpeg 18.jpeg 2.jpeg 3.jpeg 4.jpeg 5.jpeg 6.jpeg 7.jpeg 8.jpeg 9.jpeg
<./div>
 
 
 
 

 

Polecamy:
e-dziennik

Bawimy się i uczymy
blog klasy 1

Dziecięca Politechnika Opolska

Gmina Murów

Kuratorium Oświaty w Opolu

OKE Wrocław

Sołectwo Zagwiździe